Náš příběh

 

PaJuJa s.r.o. je malá rodinná firma zabývající se dovozem látek a výrobků z přírodního lnu. Rádi cestujeme a poznáváme nové zajímavé lidi a jejich zvyky.

V minulých dvou létech jsme navštívili naše známé na východě Běloruska a začali jsme si více všímat oblečení a módy.

Do této doby jsme byli přesvědčeni že jsme na cestu byli oblečeni prakticky a pohodlně. Vzhledem k letnímu období a vysokým teplotám se ale ukázalo, že trička z bavlny s přídavky různých příměsí nejsou úplně ideální.

Proto jsme se rozhodli vyzkoušet to oblečení, které jsme viděli okolo sebe a bylo na všech tržištích a obchodech dostupné.

Změnu jsme zaregistrovali okamžitě a byla to změna velmi příjemná.

BYL TO LEN!

Přírodní len je látka velmi pevná, odolná, zároven prodyšná a praktická na údržbu.  Propocená košile, kalhoty se staly minulostí a začali jsme si užívat radosti z pohybu a volnosti, kůže mohla znovu začít „dýchat“.

Jedinou vadou na kráse lnu je jeho mačkavost, ale ta ke lnu patří. Radost však budou mít všichni, kteří  neradi žehlí. Oblečení ze lnu musí být volné, ležérní s důrazem na praktičnost a jednoduchost.

Další použití lněných látek je na ložní povlečení, kdy v létě příjemně chladí a v zimě hřeje. Takovéto povlečení je prakticky na celý život a častým praním se stává na omak příjemnější a jemnější.

Ručníky a utěrky ze lnu jsou léty prověřené a používané i v našich zemích v minulosti, jen jsme na ně již téměř zapomněli.

Len setý(linum usitassimum) latinský název znamená nejužitečnější. Člověka provází od nepaměti a byl ve velkém pěstován již ve starověkém  Egyptě.

Lněná tkanina je ceněna pro svoji savost a zároven vzdušnost.

Například ručníky dokáží nasáknout velké množství vody a rychle vyschnout, tato vlastnost je proto velmi výhodná i pro letní oblečení, které je proto velmi vzdušné a příjemné na nošení. Toto ocení lidé, kteří se hodně potí, nebo mají kožní problémy, popř. alergické reakce.

 Chalupa

Chalupa Pajuja1 Chalupa Pajuja4 Chalupa pajuja5

Lněné povlečení si můžete vyzkoušet na chaloupce v podhůří Chřibů v malebné krajině Slovácka, kde se snoubí lidové tradice, folklor, dobré vínko a mnoho turistických zajímavostí jako jsou zámek Buchlovice, hrad Buchlov, poutní místo Velehrad, Baťův kanál....

 

 

Chalupa Pajuja2 Chalupa pajuja6  Chalupa pajuja3
       
 

Zpět do obchodu